Skazany na impotencję?

Jest doskonale: romantyczny klimat, piękna partnerka/atrakcyjny partner, doskonała gra wstępna. Brakuje tylko jednego. Erekcji. Jej niepojawienie się lub szybka utrata stanowią nie lada problem w szerokiej grupie mężczyzn powyżej 5o. roku życia, a czasami także młodszych. Nie trzeba od razu załamywać się – lepiej poznać przyczynę, by móc poradzić sobie z problemem, który z pewnością da się bez trudu rozwiązać.

Kilka słów o impotencji

Opadający albo niepowstający w newralgicznym momencie penis potrafi popsuć atmosferę oraz wpłynąć na poczucie wartości mężczyzny. Z powodu tabu wielu panów wstydzi się mówić o swoim problemie i bagatelizuje go poprzez rezygnację aktywności seksualnej. Urażona duma faceta zmusza ponadto do nieprzyznawania się o przypadłości nawet lekarzowi. Tymczasem specjalista nie dość, że znajdzie przyczynę stanu rzeczy, to także pomoże uporać się z kłopotami w kwestii erekcji. Czasami mówiąc o problemie nie unoszenia penisa, poszukuje się przyczyny jedynie w psychice, tudzież w anatomii, bez uwzględnienia szerokiego spektrum zagadnienia. Jak widać przyczyna może być skomplikowana i jedynie konsultacja ze specjalistą pozwoli skupić się na podłożu.

Rodzaje impotencji

Zanim jednak omówione zostaną przyczyny problemów z erekcją, to warto mieć świadomość, iż tak samo jak stosunek stosunkowi jest nierówny, tak samo nie każdy problem z erekcją jest identycznym z tym, który ma kolega. W literaturze wyróżnia się bowiem trzy odmiany. Impotencja generatywna związana jest z problemem z płodnością. Dotyczy niemożności zapłodnienia komórki jajowej z powodu nieaktywnych plemników lub zbyt małej ilości ejakulatu.

Impotencja erektywna dotyczy problemów z powstaniem członka pomimo satysfakcjonującej gry wstępne. Pomimo chęci stosunku i innych reakcji organizmu na podniecenie, penis nie jest gotowy na penetrację czy inne czynności seksualne.

Impotencja orgastyczna związana jest ściśle z trudnościami z wytryskiem. Czasami dotyczy PW, czyli przedwczesnego wytrysku, a więc sytuacji, kiedy penis uniesie się, jednak do punktu kulminacyjnego dochodzi zdecydowanie przed czasem. Po drugiej stronie barykady jest kwestia, kiedy penis nie jest na tyle twardy, by możliwy był wyrzut spermy i utożsamiany z tym procesem orgazm.

Podłoże impotencji

Najprościej jest odnaleźć przyczynę impotencji, jeżeli spowodowana jest on problemami typowo fizykalnymi, a więc mówimy tu o impotencji somatogennej. Oprócz popularnego zmniejszenia się poziomu testosteronu w organizmie pięćdziesięciolatka, przyczyna tkwić może gdzieś indziej, a zwłaszcza jeżeli problem dotyczy młodszego mężczyzny. Specjalista podczas wizyty skupi się na poszukaniu przyczyn na tle:

– hormonalnym, a zatem opisanym spadkiem męskiego hormonu;

– krążeniowym, które to przyczyny obejmują choroby układu sercowo-naczyniowego;

– neurogennym, czyli związaną z urazami i chorobami kręgosłupa ( a to właśnie tak znajduje się ośrodek erekcji);

– psychogenną, która dotyka delikatnie podłoża psychicznego, o którym mowa będzie poniżej;

– mieszaną, będąca kompilacją przynajmniej dwóch spośród wymienionych;

Wielu mężczyzn unika zgłaszania się do lekarza, a jest to błędem, gdyż późno odkryte źródło może utrudnić przywrócenie erekcji. Otwartość w tej materii pozwala na szybsze przywrócenie przyjemności z pożycia.

Psychika potrafi płatać figle i ze względu na jej nie oczywistość utrudnia rozpoznanie przyczyny impotencji. Kompleksy dotyczące anatomii czy umiejętności bywają tak zakorzenione, że podświadomie stosunek utrudnia niegotowy do podjęcia aktywności członek. Istotną rolę odgrywa także przewlekły stres, lęk przed niechcianą ciążą, chorobami wenerycznymi czy przyłapaniem na łóżkowych igraszkach. Podłoże psychiczne rozpoznawane jest zwłaszcza w przypadku mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne.

Leave a Reply

Your email address will not be published