Fantazje i marzenia seksualne – czy to normalne?

Nie ma chyba osoby, która nie ma żadnych ukrytych marzeń lub fantazji seksualnych. Wyobrażenia dotyczące sfery seksu to coś absolutnie normalnego, ponieważ odzwierciedlają nasze skrywane potrzeby. W niniejszym artykule wyjaśniamy, czy fantazje i marzenia seksualne to coś właściwego. 

Czym jest fantazja seksualna?

Fantazja seksualna mówi nam o tym, jakie są nasze skrywane potrzeby seksualne. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich fantazji. Dla przykładu: kobieta, która fantazjuje o gwałcie, w rzeczywistości wcale nie musi tego chcieć. Jej organizm daje jej jednak sygnał, iż dotychczasowe pożycie seksualne jest nieco nudne. Potrzebuje trochę więcej wrażeń i czeka na odważniejszy seks. Sposób fantazjowania na temat sfery seksualnej może się dość mocno różnić w zależności od płci. Kobiety preferują zazwyczaj bezimiennych partnerów, którzy zostali bogato wyposażeni przez naturę. Zdarza się, że fantazjują o ich brutalnej dominacji bądź o tym, że darzą ją wielkim uwielbieniem. Z kolei mężczyźni zazwyczaj decydują się na konkretnych obiektach, na przykład piersiach czy pupie swojej wybranki. Wymyślona partnerka zawsze posiada twarz oraz wszystkie części ciała. Seks z wymyśloną partnerką jest dla mężczyzny odzwierciedleniem tych potrzeb, których nie zaspokaja jego obecna partnerka.

Czy fantazjowanie o seksie jest czymś złym? Absolutnie nie. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie przekroczyć cienkiej granicy. Warto wiedzieć, iż fantazjowanie nie powinno być notoryczne i uciążliwe. Jeżeli fantazje erotyczne nieustannie będą zajmowały nasze myśli, zachodzi ryzyko, iż popadniemy w obsesję lub nawet zdradzimy swoją drugą połówkę. Wielu panów zbyt często fantazjujących o sferze seksu dość często boryka się także z zaburzeniami erekcji, przez co nie są zdolni do normalnego współżycia. Mężczyźni dotknięci taką przypadłością mogą jednak skorzystać z wysoce skutecznych leków na potencję, takich jak Viagra czy Kamagra z sildenafilem. Dzięki nim będą zdolni do odbycia stosunku seksualnego już w 15 minut po spożyciu tabletki.

Czym są obsesje seksualne?

Sytuacja, kiedy osoba rozmyślająca o sferze seksu nie potrafi już odróżnić fantazji od rzeczywistości, określana jest jako obsesja. Jest to poważne zaburzenie, które należy leczyć po okiem psychiatry. Dla osoby doświadczonej takim schorzeniem wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Liczą się wyłącznie fantazje, a pozostałe aspekty życia dla niego nie istnieją. Dodatkowo, chory nieustannie dąży do tego, aby jego marzenia stały się rzeczywistością. Co gorsza, nie zwraca uwagi na to, czy rani swoich bliskich bądź osoby trzecie. Warto wiedzieć, iż zdecydowana większość seryjnych gwałcicieli choruje właśnie na obsesje seksualne. Aby nie popaść w tak ciężką chorobę, warto zawsze szczerze rozmawiać z partnerem lub partnerką o swoich potrzebach. Wystarczy rozmowa o niezaspokojonych potrzebach w łóżku. Jeżeli będzie spokojna i rzeczowa, z pewnością uda się znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony. Może wystarczy zastosowanie nowych pozycji lub odegranie ciekawej scenki erotycznej?

Kiedy najczęściej pojawiają się fantazje erotyczne?

Do pojawienia się fantazji erotycznych najczęściej dochodzi po okresie długiej abstynencji seksualnej. Jest to zjawisko w pełni naturalne. Ludzki mózg próbuje zaspokoić potrzeby oraz przywrócić nasze zdolności w sferze seksualnej. Okazuje się, że fantazje erotyczne bardzo często ujawniają się także u tych osób, które z pozoru powinny wydawać się ze swojego seksualnego współżycia. Może się tak dziać, gdy jedna ze stron jest całkowicie niezadowolona z dotychczasowego współżycia. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, najważniejsza jest szczera rozmowa. Dzięki niej partnerzy będą umieli rozumieć i spełniać swoje potrzeby. Zaowocuje to jeszcze głębszą relację i większym zadowoleniem z romantycznych uniesień w sypialni.

Leave a Reply

Your email address will not be published